لزومی به ثبت‌نام مجدد کارگران برای دریافت یارانه نبود

به گزارش عرش نیوز،غلامرضا عباسی در خصوص ثبت‌نام دریافت یارانه اظهار داشت: یارانه‌های نقدی در زندگی اقشار کارگر تاثیر زیادی دارد و امسال که حداقل حقوق یک کارگر حدود 600 تومان است، یارانه یک خانوار 4 نفره حدود 200 هزار تومان است که در واقع یک سوم حقوق اوست.

 

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور افزود: درآمد افراد حقوق‌بگیر کشور نزد دولت موجود است و ثبت‌نام جدید برای اعلام درآمد و دریافت یارانه نقدی نتیجه جدیدی در پی نخواهد داشت و تنها موجب نگرانی برخی اقشار جامعه می‌شود.

عباسی با بیان اینکه ضرورتی برای ثبت‌نام مجدد دریافت یارانه نبود، گفت: دولت می‌توانست به جای این کار تنها از کسانی که می‌خواهند از دریافت یارانه انصراف دهند، دعوت به ثبت‌نام کند.

وی افزود: مسئله دیگر در این خصوص این است که افرادی که در شهرهای کوچک و روستاها هستند و همچنین اغلب کارگران کشور آشنایی چندانی با اینترنت ندارند و برای ثبت‌نام مجبور به مراجعه به مراکز عمومی و تشکیل صف و مسائل نظیر آن دارند.

عباسی گفت: از سوی دیگر برخی افرادی که در کشور در حال تجارت هستند اطلاعات مالی و اقتصادی‌شان به هیچ وجه نزد دولت نیست و اگر در سامانه برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند ممکن است، بتوانند مجددا یارانه بگیرند، در حالی که کارمندان و کارگران هم که حقوق و مزایای آنها مشخص است باید مجدد ثبت‌نام کنند.

به گزارش فارس، ثبت‌نام عمومی برای دریافت یارانه نقدی از چهارشنبه هفته جاری در سراسر کشور آغاز می‌شود.

منبع:ghatreh.com

/ 0 نظر / 16 بازدید